מגן ברקים ונחשולי מתח הגנה מתקדמת

מגני ברקים ונחשולי מתח

מגן ברקים (תוף ברקים) ומגן נחשולי מתח (תוף נחשולים) הם שני מכשירים שמיועדים להגן על מערכות חשמליות מפני תופעות לקויות ותקלות של חשמל גבוה וברקים.

מגן ברקים מסייע להגן על מערכות חשמליות מפני נזקים שעשויים להיגרם על ידי פציעה של הברק בתקרת הבית או המבנה שבו ממוקם המערכת.

התוף ברק מותקן בקרקע או בתקרה ומתקשר לכבלי החשמל הראשיים. כאשר ברק פוגע במבנה, התוף ברק מונע מהמתחים הגבוהים שמופעלים במבנה להתפשט במערכת החשמל ומפציעה במכשירים או התקנים החשמליים.

התוף ברק עובד על פי עקרונות הפיזיקה הקונבנציונלית, והוא כולל פריקה של המתח הגבוה שנוצר במהלך הברק ומניעה של זרמים חשמליים בתקרה המונעים מהמתח להגיע למערכת החשמל.

נחשולי מתח איך זה עובד?

מגן נחשולי מתח, או תוף נחשולים, מונע נזקים שעשויים להיגרם על ידי פציעה של נחשול במערכת חשמלית. הנחשול הוא חוט דק המשמש לשליחת או קבלת מתח וזרמים חשמליים.

כאשר נחשול נזרק למערכת חשמלית ונפגע על ידי מתח גבוה או תקלה חשמלית, התוף נחשולים מונע מהמתח הגבוה להתפשט במערכת ולגרום לנזקים פוטנציאליים.

התוף נחשולים מונה על פי מתח העברה (כמו וולט), וכאשר המתח במערכת חורג מהמתח המוגדר, התוף נחשולים מפעיל מכשירים פנימיים שמנעים את המתח הגבוה להתפשט למערכת ומונעים נזקים.

שני המכשירים, מגן ברקים ומגן נחשולי מתח, יכולים להיות מותקנים במקביל כחלק ממערכת ההגנה הכוללת מגוון מכשירים נוספים להגנה על מערכות חשמליות. המגינים האלה משמשים להגנה על מערכות חשמליות ביתיות, מסחריות או תעשייתיות מפני נזקים שנגרמים על ידי פציעה של ברקים או מתחים גבוהים.

יש להתייעץ עם מומחה חשמל לקביעת הצורך וההתאמה המדויקת של מגן ברקים ומגן נחשולי מתח לסוג המערכת החשמלית המבוקשת.

הגנה מתקדמת

בהוספת מגנים במערכת החשמלית שלך, ניתן יהיה להשיג רמת הגנה ובטיחות גבוהה יותר למערכת החשמל. כל מגן משפר פונקציות מסוימות ומספק הגנה נוספת על מכשירים חשמליים מפני פגיעות ברקים, מתחים גבוהים, עומסים קצרים ותקלות חשמליות.

כשמתווספים מגנים שונים למערכת ההגנה, ניתן להתאים את ההגנה לצרכים המיוחדים של מערכת החשמל ולהקנות שלום נפש נוסף בפעולתה.

חשוב לזכור שהתקנה והתפעול של מגני ההגנה צריכים להתבצע על ידי מומחה חשמל, על מנת להבטיח את התקנתם הנכונה ופעולתם היעילה במקרה של תקלה או אירוע חשמלי.

מומחה יכול לספק את הייעוץ המקצועי הנדרש ולבחון את המערכת החשמלית על מנת לקבוע את המגנים המתאימים וההתקנה המקצועית שלהם.

עם הוספת מגנים נוספים, ניתן לשפר את ביצועי המערכת החשמלית ולהקנות שלום נפש נוסף בפעולתה. כך, ניתן להבטיח הגנה מקיפה ומתקדמת יותר על המערכת החשמלית.

שאלות? נשמח לעזור!

התקשרו : 03-7797090

או השאירו פרטים ונחזור בהקדם!